• Bizi sosyal medyada da takip edin

TÜBİTAK ULUSLARARASI DESTEKLER BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Türkiye’de birçok KOBİ’nin fayda sağladığı “Horizon 2020, Eureka ve Eurostars Programları” hakkında bilgilendirme toplantısı

Türkiye’de birçok KOBİ’nin fayda sağladığı “Horizon 2020, Eureka ve Eurostars Programları” hakkında bilgilendirme toplantısı, Teknopark Ankara yerleşkesindeki ve dışındaki firmalara yönelik olarak, TÜBİTAK Horizon 2020 Programı KOBİ Alanı Ulusal İrtibat Noktası uzmanı Sayın Tolga Bülbüloğlu’nun sunumlarıyla 15 Kasım’da yerleşkemizde gerçekleştirildi.

Program, katılımcı profillerinin aktarılmasıyla başladı. Avrupa İnovasyon Konseyi ve İnovasyon bileşenleri hakkında firmalara bilgi verildi.

Daha sonra, Horizon 2020, Eureka ve Eurostars Programları ile ilgili çağrı bilgileri, başvuru ve değerlendirme sistemleri anlatıldı. Başvuru sayısı, desteklenen proje sayısı ve dağıtılan bütçe gibi başlıklarla istatistiki bilgilerin de yer aldığı sunumda, başarı hikayelerine de yer verildi.

Bu programlarda başarı derecelerine göre farklılık gösteren ve KOBİ’lere verilen TÜBİTAK destek ve ödüllerine de sunum kapsamında yer verildi.

İnteraktif geçen toplantı sırasında, katılımcılar sorularına yanıt buldu.

Program bitişinde, katılımcılara ve TÜBİTAK yetkilisine teşekkür edilerek, Teknopark Ankara’nın, bu tür destek programları bilgilendirme toplantılarını düzenlemeye devam edeceği hatırlatıldı.

Liste