• Bizi sosyal medyada da takip edin

Teknopark Ankara 28 Firmasıyla IDEF’21’e İmzasını Attı.

Teknopark Ankara, Bölgesinde savunma ve elektronik sektöründe faaliyetlerini sürdüren 28 firmasıyla IDEF’te yer aldı.

Teknopark Ankara, Bölgesinde savunma ve elektronik sektöründe faaliyetlerini sürdüren 28 firmasıyla IDEF’te yer aldı. Savunma sanayi ve elektronik sektöründe cazibe bölgesi haline gelen Teknopark Ankara, Bölgesindeki iş birliklerini artırma ve firmalarının yanındaki güç olma amacıyla IDEF’e katılım gösterdi.

IDEF’21’de yer alan; Andar Elektromekanik,  Artı Elektronik,  Aselsan, Aselsan Konya, Barko-Med Medikal, Boğaziçi Savunma, Brensan, Covisart, Deico, Elsis Elektronik, EMS Elektronik, Er Makine, Ges Otomasyon, Gökser Makine, Lapis Havacılık, Mesan, Mist, Nanografi, , PDM Optik,  Proda Tasarım, Seyir Savunma, Swordsec, Teknopar Endüstriyel, Trtest, Uavera Havacılık, Udea, Yalabık Mühendislik ve Zyrone Dynamics firmaları fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu.

Hava Sahası İçin İmzalar Atıldı

Ankara Kalkınma Ajansı’nın mali desteğiyle Teknopark Ankara, Kalecik Belediyesi ve TR-Test ortaklığıyla yürütülen Kalecik İnsansız Hava Sistemleri Test ve Değerlendirme Merkezi Projesinin imza töreni, IDEF’21’de Savunma Sanayi Başkanı İsmail DEMİR’in katılımıyla gerçekleşti.

Proje kapsamında kurulması planlanan Kalecik İnsansız Hava Sistemleri Test ve Değerlendirme Merkezinde, Teknopark Ankara’da faaliyet gösteren firmalarla birlikte Türkiye’de sivil ve askeri amaçlarla geliştirilecek multikopter, mini İHA, sürü İHA, İHA tespit algılama, sınıflandırma, yanıltma, yönlendirme sistemlerinin testleri gerçekleştirilebilecektir. Kalecik İnsansız Hava Sistemleri Test ve Değerlendirme Merkezi, Ankara’nın Kalecik ilçesi sınırları içinde insansız hava araçları (İHA) ve drone uçuşlarının gerçekleştirilebileceği Sürekli Tahsisli Hava Sahasında inşa edilecektir. 3.7 kilometre ene ve 48 kilometre uzunluğa sahip olacak Merkez, Ankara şehir merkezine 60 kilometre mesafede konumlanmaktadır.

Zyrone Dynamics Hintli DCM Shriram ile Yatırım Sözleşmesi İmzaladı

Teknopark Ankara firmalarından Zyrone Dynamics, Hintli DCM Shriram’a 3.5 Milyon Dolar değerlemeyle şirketinin %30’una yatırım aldı. IDEF’21’de gerçekleşen imza töreninde DCM Shiriram ve Zyrone Dynamics yetkileri katıldı. Yapılan sözleşmeyle Zyrone Dynamics uluslararası piyasaya açılmış bulunmaktadır.

Securify Bilişim İle İletişim Devi Turkcell Arasında İyi Niyet Sözleşmesi İmzalandı

Siber güvenlik çözümlerinde adından çokça söz ettiren Teknopark Ankara firması Securify Bilişim, iletişim devi Turkcell ile iyi niyet ve iş birliği sözleşmesi imzaladı. Kimlik ve erişim yöntemleri üzerine projeler geliştiren Securify Bilişim, hali hazırda bir çok banka, iletişim merkezi ve kamu kurumlarıyla çalışmaktadır.  

Liste