• Bizi sosyal medyada da takip edin

Teknopark Ankara´ya Büyük Gurur

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, telekonferans yöntemiyle düzenlenen 8. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı´nda teknoparkları her yönüyle modern ve dijital bir altyapıya kavuşturmayı he

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, telekonferans yöntemiyle düzenlenen 8. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı'nda teknoparkları her yönüyle modern ve dijital bir altyapıya kavuşturmayı hedeflediklerini belirtti., Teknoparklarda kusursuz bir anlayışın hakim olması gerektiğini, derme çatma prefabrik yapıların faaliyet alanı olarak sunulmaması gerektiğini ifade eden Bakan Varank, Milli Teknoloji Hamlesi'nin en önemli yürütücülerinden olan bölgelerde yüksek katma değer üretilmesi ve en nitelikli elemanların istihdam edilmesi gerektiğini söyledi.

Söz konusu yetkinliklere sahip örnek TGB'lerin adını zikreden Bakan, İvedik OSB içerisinde konuşlanan ileri teknoloji üssü Teknopark Ankara'nın savunma sanayiinin yerli ve milli yapıya kavuşmasında benzersiz katkıları olduğunu ifade etti. 2017 yılında ilk girişimcisini kucaklayan; Türk ordusunun ihtiyaç duyduğu donanımların gelişmesine sınai ve inovatif altyapısıyla destek sunan Teknopark Ankara, gösterdiği pozitif gelişimle örnek TGB olarak emsal gösterildi.

 
 

Liste