• Bizi sosyal medyada da takip edin

Devlet Destekli Alacak Sigortaları Bilgilendirme Toplantısı

04/06/2018 tarihli ve 2018/11892 sayili Bakanlar Kurulu’nun ´KOBİ´lere Yönelik Ticari Alacak Sigortası Devlet Destekli Sistemi ile herhangi bir teminata baglanmamıs vadeli satışlardan doğan borcun ödenmeme riskinin temin

Teknopark Ankara " Devlet Destekli Alacak Sigortaları" konulu bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Olağan Dışı Riskler Yönetim Merkezi olarak Halk Sigorta'nın yetkilendirildiği sigortalama programında Sigorta Uzmanı Fehmi Gökhan GÜRSOY, katılımcılara program ile ilgili detaylı sunum yaptı, katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.

Halk Sigorta Ankara Bölge Müdürü Mehmet TUNÇ, ve Bölge Yöneticisi A. Cüneyit YILMAZ'ın da konuk olduğu toplantıya başta bölgemizde yer alan işletmeler olmak üzere, çevre illerden katılım gösteren işletmelerin yöneticileri ve finans sorumluları yoğun ilgi gösterdi.

Toplantıda alacak sigortası sistemi ve çalışma prensipleri, sistemden yararlanma koşulları, prim hesaplamaları, teminata alama koşulları, diğer yurt dışı kaynaklı alacak sigortaları hizmetlerinden farklılıkları, ve daha bir çok detay hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Program ile ilgili detaylı bilgiye www.alacaksigortasi.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Liste