• Bizi sosyal medyada da takip edin

Makeathon Ankara 2018

Ankara’da yaptığı etkinliklerle üretim kültürü oluşturmayı hedefleyen Makers Ankara, Nar Kuluçka merkezi ortaklığında, 3 Farklı kategoride düzenlenen Makeathon Ankara, kaliteli mentor ve eğitmenlerin olduğu daha önce yap

Ankara 27-28-29 Nisan’da farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ankara’da yaptığı etkinliklerle üretim kültürü oluşturmayı hedefleyen Makers Ankara, Nar Kuluçka merkezi ortaklığında, 3 Farklı kategoride düzenlenen Makeathon Ankara, kaliteli mentor ve eğitmenlerin olduğu daha önce yapılmamış bir üretim deneyimi ile Ankara’nın problemlerine çözümler getirecek gruplar ağırlamayı hedefliyor.

 

“Akıllı Şehir ve Çevre Teknolojileri”, “Sağlık Teknolojileri” ve “Tarımsal Üretim Teknolojileri” ana başlıklarında toplam 15 farklı soruna, farklı yeteneklere sahip kişilerden oluşacak takımlar teknoloji,tasarım ve iş planlarında yapacakları inovasyonlarla çözümler üreterek büyük ödüllere sahip olmak için yarışacaklar. Toplamda 20.000 TL değerinde ödülün dağıtılacağı etkinlikte ilk 3’e giren takımlar hem maddi ödül hem de günlük hayatta üretimlerini kolaylaştıracak malzeme ve hizmetleri kazanma fırsatını yakalayacaklar.

 

48 Saat boyunca aralıksız sürecek maraton, sunulacak farklı imkan ve desteklerle de katılımcılara daha önceki hackathon ve etkinliklerde yaşamadıkları bir deneyim sunuyor olacak. Etkinlik alanın bir bölgesinde bulunacak olan “Üretim Alanı” içerisinde bulunduracağı 3B Yazıcılar, CNC, Lazer Kesici, Elektronik Kitler ve Ahşap İşleme aletleri ile donanım ürünleri geliştirmek isteyen takımlara etkinlik boyunca hizmet sağlayacak. Teknik anlamda kaliteli prototiplerin çıkmasını bu imkanlarla sağlamayı hedefleyen etkinlik “Persona Oluşturma”, “Kullanıcıdan Doğru Veriyi Almak”, “Sunum Teknikleri” gibi eğitimler ve “Binanın Dışına Çık” gibi etkinliklerle de ürünlerin doğru çözümler oluşturmasını amaçlıyor.

 

Kaliteli bir mentor ve jüri havuzuyla organize ettiğimiz Makeathon Ankaraya başvuru süresince 3.000’in üzerinde web sitesi ziyareti sonrası 319 başvuru aldık. Bu başvurular sonucu farklı kriterler ile belirlediğimiz 43 takımdaki 176 kişinin yarışacağı Makeathon Ankara’nın tüm detaylarına makeathon.makersankara.org sitesini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Başvuru aşamasında 3bin’in üzerinde

 

Hepimiz güzel bir şehirde yaşamak iyi imkanlara sahip olmak istiyoruz, ama bu imkanları sürekli tüketiyoruz. Peki tükettiklerimizin karşılığında ne kadar üretiyoruz? Güzel bir şehirde yaşamak istiyorsan tükettiğin kadar üretmelisin de. Eğer senin de daha iyi bir şehir, daha iyi bir sağlık hizmeti, daha iyi tarımsal üretim için fikirlerin varsa o fikirleri hayata geçirmenin vaktidir. Bir çözüm için üretmek adına seni Makeathon Ankara seni bekliyor!

Liste